c-antrep c-antrep

Academia de Sustenabilitate

Sustenabilitatea reprezintă o provocare majoră pentru societatea actuală și deși termenul poate părea vag și intimidant, adoptarea unor practici sustenabile este esențială pentru succesul și durabilitatea afacerilor actuale. Proiectul Academia de sustenabilitate este inițiat de Social Innovation Solutions, susținut de Banca Comercială Română și Fundația Coca-Cola.

CARE ESTE MISIUNEA ACADEMIEI DE SUSTENABILITATE?

Academia de Sustenabilitate ghidează antreprenorii în transformarea afacerilor lor și creșterea profitabilității pe termen lung, oferind conținut relevant și gratuit despre sustenabilitate sub formă de module digitale și webinarii interactive, dar și o comunitate de IMM-uri și parteneri care să aibă sprijin pe tot parcursul procesului.

EDUCAȚIE

Academia de Sustenabilitate oferă acces gratuit la conținut relevant care ajută companiile să-și dezvolte abilitățile și cunoștințele în domeniul sustenabilității pentru a face față provocărilor actuale și viitoare.

CE ÎNSEAMNĂ ACADEMIA DE SUSTENABILITATE PENTRU COMPANII?

• c-antrep

module de învățare cu informații practice

• c-antrep

webinarii cu experți internaționali și din România

• c-antrep

instrumente, resurse și referințe relevante

• c-antrep

oportunități de colaborare, co-creare și networking

vizibilitate și recunoaștere

conectarea cu potențiali investitori

• c-antrep

accesarea unor fonduri de investiții care sprijină afaceri sustenabile

c-antrep

COMUNITATE

Prin intermediul Academiei de Sustenabilitate, dezvoltăm o comunitate de lideri și experți în domeniul sustenabilității, care se concentrează pe dezvoltarea soluțiilor durabile pentru ecosistemul de afaceri din România. Accesul în platformă este gratuit, realizându-se prin crearea unui cont pe academia-de-sustenabilitate.ro.

Dacă și tu vrei să ai o afacere sustenabilă, accesează site-ul official Academia de Sutenabilitate și înregistrează-te gratuit!

• Module de învățare cu informații practice
  • Webinarii cu experți internaționali și din România